STRONA WWW

Zielona Sowa

Strona główna » Wydawnictwa » Zielona Sowa

Wydawnictwo Zielona Sowa istnieje na rynku wydawniczym od 1995 roku. Ten czas pozwolił nam na zdobycie cennego doświadczenia oraz zbudowanie stabilnej, niezależnej firmy z bogatą ofertą wydawniczą dla dzieci i młodzieży.
Jesteśmy dumni z naszych książek i gier. Nasze publikacje są też doceniane, wyróżniane i nagradzane w wielu prestiżowych konkursach, takich jak Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY, Nagroda Literacka m.st. Warszawy, konkurs „Słoneczniki”, Nagrody „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”. Tutaj znajdziecie wszystkie nasze nagrodzone książki oraz gry. Nie sposób nie wspomnieć o powieści Mirabelka Cezarego Harasimowicza z ilustracjami Marty Kurczewskiej. Książka ta, wydana w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, wciąż zyskuje uznanie nowych czytelników. Zdobyła aż siedem nominacji, wyróżnień i nagród. W pełni zasłużenie. Przekonajcie się sami!
Zielona Sowa to wydawnictwo dla dzieci i młodzieży, w którym pracują ludzie pełni pasji, ciekawi świata, a przede wszystkim zaprzyjaźnieni z czytelnikami.

Staramy się, żeby nasze książki były nie tylko ciekawe i wciągające, lecz także wartościowe i pięknie wydane.
Doskonale zdajemy sobie sprawę, że kontaktu z książką i rozmowy nie da się przecenić. Dzieci, którym od pierwszych miesięcy życia czyta się książki, lepiej i harmonijniej rozwijają się nie tylko intelektualnie, ale też emocjonalnie i społecznie. Dlatego z radością dołączyliśmy do grona fundatorów Fundacji Powszechnego Czytania. To organizacja non profit, której misją jest upowszechnianie czytelnictwa jako sposobu na niwelowanie różnic statusowych i pogłębianie porozumienia społecznego.
Grasz w zielone? GRAM!

Zielona Sowa to nie tylko książki, ale też gry – rodzinne, towarzyskie oraz edukacyjne. Nasza przygoda z grami rozpoczęła się w 2014 roku. Wydaliśmy już ponad sto tytułów. To imponująca liczba, prawda? Cieszymy się, bo nasze gry są obecne podczas festiwali gier planszowych i innych wydarzeń. Odwiedźcie Dolinę Królików, znajdźcie Patent na złodzieja i przejdźcie z nami przez Kosmiczny labirynt!


TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Podobne strony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *