STRONA WWW

Sieć

PWN Wydawnictwo Naukowe

Strona główna » Wydawnictwa » PWN Wydawnictwo Naukowe

PWN od początku swojego istnienia jest źródłem wiarygodnej, rzetelnej wiedzy. W Grupie PWN dobrze rozumiemy wagę naszego zobowiązania i cenimy tradycję, na której wychowały się pokolenia Polaków. Jednocześnie od lat konsekwentnie się doskonalimy, ponieważ wierzymy, że dzięki ciągłemu rozwojowi i zdobywaniu nowych kompetencji lepiej odpowiadamy na potrzeby naszych Klientów. Jesteśmy nowoczesną, otwartą na wyzwania organizacją. Naszą wizją jest, aby każdy mógł uczyć się w najlepszy dla siebie sposób.W tym celu wnikliwie obserwujemy zmiany zachodzące w świecie nauki, edukacji i biznesu, a uzyskaną w ten sposób wiedzę wykorzystujemy w naszych przedsięwzięciach. Chcemy stale rozwijać nowe obszary działalności, tworzyć różnorodne, innowacyjne rozwiązania edukacyjne i – dzięki naszym produktom oraz usługom – wspierać naszych Klientów w edukacji, pogłębianiu wiedzy oraz doskonaleniu przez całe życie.

Naszą pasją jest wiedza. Poznaj z nami jej moc.

Grupa PWN działa w trzech kluczowych obszarach – wydawniczym, dystrybucyjnym oraz e‑commerce. W jej skład wchodzi obecnie kilkanaście różnych spółek, wśród których znajdują się, m.in. Wydawnictwo Naukowe PWN, Wydawnictwo Szkolne PWN, PZWL Wydawnictwo Lekarskie, największy dystrybutor w branży wydawniczej – OSDW Azymut oraz sieć Księgarń PWN.

Nakładem wydawnictw Grupy ukazuje się ponad 500 tytułów rocznie i to zarówno publikacje książkowe, jak również e-booki oraz produkty multimedialne. Wydawnictwa specjalizują się w dostarczaniu wiedzy z wielu różnych dziedzin, w szczególności nauk ścisłych, ekonomii, zarządzania, informatyki, psychologii i medycyny. Czytelnikom oferują zarówno pozycje bardzo specjalistyczne, jak i publikacje o charakterze przekrojowym. W ofercie znaleźć można również przewodniki turystyczne, pozycje z literatury podróżniczej oraz literatury faktu. Dodatkowo PWN zajmuje się organizacją konferencji, sympozjów, szkoleń i warsztatów dla kadry naukowej, wykładowców i profesjonalistów w wielu różnych branżach.

W ramach działalności wydawniczej PWN konsekwentnie stawia na rozwój technologii i innowacyjność swoich produktów. Przykładem jest pierwsza w Polsce wirtualna czytelnia książek dla klientów instytucjonalnych – IBUK Libra. Oferuje ona kilkanaście tysięcy tytułów ponad dwustu pięćdziesięciu uznanych oficyn wydawniczych, a wśród kilkuset jej klientów są m. in. największe renomowane uczelnie wyższe, biblioteki publiczne, instytucje państwowe i firmy prywatne. Dzięki zaawansowanej technologii i dostępowi online czytelnicy mogą korzystać z serwisu przez całą dobę, z dowolnego miejsca. Platforma umożliwia nie tylko czytanie książek, lecz także zaawansowaną pracę z tekstem. Z zasobów można korzystać za pomocą komputera, laptopa, tabletu czy smartfona. Wszystkie te atuty sprawiają, że IBUK Libra ma coraz większe grono czytelników – obecnie już ponad dwa miliony rocznie.

Innowacyjne podejście w tworzeniu materiałów i przestrzeni do nauki pozwala PWN rozwijać swoją ofertę także w nowych segmentach. Najlepszym na to dowodem jest edukacja przedszkolna i cieszące się powodzeniem pozycje dla najmłodszych (Kalendarz przedszkolaka, Trampolina), dzięki którym PWN zwiększa udziały w rynku. Materiały obudowane są ćwiczeniami interaktywnymi (na urządzenia mobilne i tablicę interaktywną), dostosowanymi do umiejętności i możliwości manualnych dzieci.

PWN to również dostawca usług szkoleniowych i konferencyjnych, adresowanych do różnych grup klientów, w tym: lekarzy, pielęgniarek, środowiska akademickiego oraz profesjonalistów. Pozycja Grupy PWN jako podmiotu oferującego szkolenia oraz konferencje jest konsekwentnie umacniana i poszerzana o nowe grupy odbiorców.

Począwszy od 2013 roku Grupa PWN intensywnie wzmacnia i rozbudowuje również swój segment e-commerce, stanowiący uzupełnienie realizowanej przez nią działalności. W skład e-commerce Grupy PWN wchodzą obecnie następujące podmioty: księgarnia internetowa – ksiegarnia.pwn.pl, czytelnia on-line ibuk.pl i serwis BiblioNETka.pl, stanowiąc znakomite uzupełnienie tradycyjnej działalności Grupy.


TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Podobne strony

Jedna myśl o „PWN Wydawnictwo Naukowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *